Znane polskie autorki

Trzeba przyznać, że polska literatura ma się całkiem dobrze. Każdego roku mamy do czynienia z naprawdę dobrymi książkami, które są w stanie zapewnić nam ogrom emocji. Część publikowana jest przez doskonale nam znanych autorów, a część to zupełnie nowe nazwiska, które chcą nam pokazać, że posiadają talent literacki., Czy owy talent mają? To już sami czytelnicy powinni ocenić. Warto przypomnieć sobie dwa, doskonale znane nazwiska, jeżeli chodzi o polską literaturę. Jedna osoba to Katarzyna Grochola. Druga osoba to Katarzyna Bonda.

Katarzyna Grochola

Jedna z najbardziej znanych autorek, która w ostatnich czasach udowadnia, że jeszcze na dużo ją stać. Jej ostatnie publikacje pokazują, że nie zamyka się ona w jednym wzorze powieści. Dowodem na to jest chociażby to, że napisała książkę kryminalną, która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem. Nic nie jest tak oczywiste, jak można sądzić, a do rozwiązania nie prowadzi tak prosta droga, jakby wszyscy chcieli. Druga jej książka – “Zjadacz czerni 8” – określana jest mianem smutnej, ale za to prawdziwej. Wszystko przez to, że opowiada o smutnych losach miłości. Uczucia, które boli i rani. Takie książki w dzisiejszych czasach są potrzebne. Grochola to utalentowana osoba, a kilka jej książek trafiło na wielki ekran. Autorka zanim na poważnie zabrała się za pisanie, to imała się najróżniejszych zajęć. Zadebiutowała dopiero w wieku 40 lat, co dla wielu osób jest późnym wiekiem. Jest mamą Doroty Szelągowskiej – prezenterki, która na stałe związała się z jedną ze stacji. Książki Grocholi mogą zaciekawić wiele osób, więc warto po nie sięgnąć.

Katarzyna Bonda


Autorka, która doskonale wie, jak pisać powieści sensacyjne. Ktoś kiedyś powiedział, że tylko mężczyzna może napisać dobry kryminał. Na szczęście ta zasada się nie sprawdza, a Bonda jest tego najlepszym dowodem. Zadebiutowała w 2007 roku. Książka opowiadająca o Ninie Frank spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, a ludzie chcieli jeszcze więcej. Bonda od zawsze w jakiś sposób powiązana była z pisaniem, ale dopiero po wypadku postanowiła pisać książki. Wcześniej współpracowała z różnymi gazetami. Oprócz powieści fikcyjnych ma na swoim koncie także książki dokumentalne: “Zbrodnia niedoskonała” oraz “Polskie morderczynie”. Widać, że w tematyce sensacyjno – kryminalnej czuje się bardzo dobrze. Grono jej fanów powiększa się z dnia na dzień, więc warto przyjrzeć się jej książkom. Są one dostępne w wielu księgarniach stacjonarnych i internetowych.