Autorki na miarę naszych czasów

Polskie autorki to kobiety, które swoim talentem dorównują mężczyznom. Chociaż można powiedzieć, że w niektórych przypadkach są one o wiele ponad nimi, a świadczy o tym chociażby ilość książek sprzedanych, uwielbienie fanów, czy też nagrody, jakie są im wręczane za ich dokonania. Patrząc na to, co dzieje się w aktualnych czasach, bez problemu można zauważyć nazwiska, które wybijają się ponad wszystko. Do takich osób wyróżniających się zaliczyć można Katarzynę Bondę. Chociaż równie ważna jest Katarzyna Grochola – Tania Książka.

Katarzyna Bonda

Od 2007 roku znajduje się na rynku, zachwycając czytelników niezwykłymi książkami sensacyjno – kryminalnymi. To ona jako pierwsza autorka wprowadziła do książek postać profilera policyjnego. Nie jest to wymysł jej kreatywnego umysłu. Takie osoby faktycznie pracują w policji, wspierając poszczególne dochodzenia. Hubert Meyer – jej bohater – doczekał się już kilku części, gdzie ma do czynienia z różnymi zagadkami kryminalnymi. “Cztery żywioły Saszy Załuskiej” to kolejny cykl tomów, gdzie na pierwszy plan wysuwa się profiler – tym razem kobieta. Warto dodać, że na podstawie serii o Załuskiej powstał serial, cieszący się dużą popularnością. Niektóre swoje książki autorka napisała na podstawie prawdziwych wydarzeń, dzięki czemu wydają się one jeszcze bardziej wciągające. Nie dla niej są romantyczne uniesienia. Katarzyna Bonda doskonale czuje się w zupełnie innej tematyce, co też udowadnia na każdym kroku.

Katarzyna Grochola

Autorka może pochwalić się nieco dłuższą karierą literacką. W latach 70. wyjechała za granicę, gdzie pracowała jako sekretarka i maszynistka. Chociaż praca fizyczna nie jest jej obca. Od zawsze w jakiś sposób związana była z pisaniem, chociaż długo szukała swojej drogi życiowej. Jej mama była polonistką, a ona prawnikiem. Jej talent do pisania widziało wiele osób, ale trzeba było czekać aż 40 lat do momentu wydania pierwszej książki. Ta urodzona w 1957 roku autorka zadebiutowała w 1997 roku. W końcu można było przekonać się, że Katarzyna Grochola ma wielki talent. “Serce na temblaku”, “Ja wam pokażę!”, “Osobowość ćmy”, “Makatka”, “Zagubione niebo”, “Kryształowy Anioł”, “Rozwiązki miłosne”, “Trzepot skrzydeł” czy “Zielone drzwi” – to tylko część książek, jakie Grochola ma na swoim koncie. Trzeba przyznać, że jest to jedna z ulubionych autorek wszystkich Polek. Panowie powinni wiedzieć, że pisarka ma na swoim koncie książkę sensacyjną. Dobra powieść, która zostanie przez nich doceniona.